ESTEG OÜ > Inseneriteenused > Koostöörobotid

Robotiseerimine

 

Pakume oma klientidele robotlahendusi, mis on turvalised, mis ei vaja eraldi turvaaedu ja on mõeldud töötamaks külg-külje kõrval inimesega (koostöörobotid ehk CoBot). Koostöörobotid tõstavad tööprotsesside produktiivsust ja efektiivsust ning tugevdavad konkurentsivõimet.

Universal Robots pakub kolme tüüpi roboteid – UR3, UR5 ja UR10. Põhilised erinevused on tööalas ja tõstetavas massis. Tööala 500mm – 1300mm raadiuses, mass 3kg – 10kg. Positsioneerimise täpsuseks ±0.03mm, millest on piisav enamustele rakendustele.

Universal Robots

 

KOOSTÖÖROBOT – REVOLUTSIOON TÖÖSTUSES

Hoolimata robotite arvukatest eelistest, on paljud tootjad endiselt mures robotite kasutusleevõtu pärast. Muret tekitavad ohud, töökoha muutumine/kadumine ja suured kulud. Õnneks on robotid teinud hüppelise arengu võrreldes robotite algusaegadega. Viimase viie aastakümne jooksul on robottehnoloogia areng toonud kaasa uue põlvkonna robotid. Koostöörobotid – robotid, mis töötavad inimestega kõrvuti – loovad protsessi tõhususe ning suurendavad tööviljakust.

Ohutus on sageli murekoht, kuna paljudel inimestel on arusaam, et robotid on ohtlikud. Koostöörobotitele on aga sisseehitatud ohutusfunktsioonid. See võimaldab inimestel ohutult töötada koos robotitega, ilma et oleks vaja füüsilisi turvapiiranguid, võimaldades koostöös robotitega suuremat tõhusust. Koostöörobotid võivad võtta korduvaid ja potentsiaalselt ohtlikke ülesandeid, vähendades tööõnnetuste ohtu ja parandades töökoha ohutust.

Vastupidiselt veendumusele, et automatiseerimine kaotab töökohad, on robotite kasutusele võtmine loonud palju uusi töökohti. Turu-uuringud on näidanud, et robotiseerimine loob 2017. aastast kuni 2020. aastani kogu maailmas kuni 2 000 000 töökohta. Koostöörobotit kasutatakse tõhususe ja tootlikkuse suurendamiseks. Samuti vabanevad inimesed pingelistest ja korduvatest ülesannetest, et nad saaksid võtta uusi ülesandeid ja suuremaid kohustusi.

MADAL INTEGRATSIOONI JA HOOLDUSKULU

Koostööroboti kasutuselevõtmine ei too kaasa suuri integratsioonikulusid. Robot sobib hästi väikese partii tootjatele, kuna robotit saab kergesti ringi seadistada teistele töödele. Nende ergonoomilise disaini tõttu ei ole vaja tootmise asetust üldjuhul ringi kujundada. Need on väikesed, kompaktsed ja kergekaalulised, mis võimaldab neil töötada isegi väikestes kohtades ja integreerida kergesti igasse olemsaolevasse rakendusse, mille tulemuseks on suhteliselt madalad paigalduskulud. Koostöörobotite programmeerimine on lihtne ja seda saavad teha töötajad ise. Unversal Roboti koostöörobotid on hooldusvabad.

 

Tüüpilised roboti aplikatsioonid:

  • Tõstmine
  • CNC ja survevalumasinate teenindamine
  • Palletiseerimine – liinist alusele ladumine või vastupidi
  • Kvaliteedikontroll
  • Koostamine
  • Poleerimine
  • Keevitamine
  • Kruvikeeramine
  • Liimimine, termopasta kandmine tootele
  • Jootmine

Robotiseerimise näited videos

Kergesti programmeeritavad

Uus tehnoloogia võimaldab operaatoritel, kes ei oma varasemat programmeerimiskogemust, kiirelt seadistada koostöörobotit – lihtsalt liigutage robot soovitud punktile ning salvestage see. Kogu tegevus käib läbi puutetundliku ekraani graafilises keskkonnas.

Kiiresti integreeritavad

Universal Robots on revolutsiooniliselt muutnud koostöörobotite seadistamist, vähendades tüüpilise rakenduse kasutuselevõttu, mida mõõdetakse nädalatega, mõnele päevale. Keskmine integreerimise aeg on 1-2 päeva.

Võtke ühendust ja leiame sobivaima lahenduse just Teie vajadustele

Tootmise automatiseerimine tagab stabiilsema ja kõrgema kvaliteediga toodangu. Nüüd on parim aeg investeerida tööstusrobotitesse.